SANTE MISTRZEM - SEZON WIOSNA 2016

W niedzielę 19 czerwca podczas Festynu z okazji zakończenia Ligi GLSP,  podsumowaliśmy  I Edycję Sezonu Wiosna 2016. Zwycięzcą zostało Sante. Na kolejnych stopniach podium, uplasowały się: GTW Dynamit i Pro Form.

Przed ostatnią kolejką szanse na mistrzowski tytuł miały dwie drużyny. Nadzieje GTW Dynamitu zostały szybko rozwiane. W pierwszym niedzielnym meczu Sante pokonało Sobolew Team 9:3, czym zapewniło sobie ostateczny triumf. Trzecią pozycję obronił Pro Form, który rozbił Zakrzewski Żelechów 20:1.

Po mistrzowski tytuł Sante sięgnęło w składzie: Artur Jaśkiewicz, Hubert Krzyśpiak, Mariusz Białapko, Marek Głowienka, Stanisław Miazga, Bartosz Zackiewicz, Daniel Bieńko, Krzysztof Klimek, Jarosław Włodarczyk, Karol Sikorski, Mariusz Zabiegałowski, Cezary Paprota, Dominik Kieliszek, Mateusz Miszczak i Tomasz Zackiewicz

Dariusz Zając MVP ligi

Niezwykle ciekawie wyglądała również walka o zwycięstwo w klasyfikacjach indywidualnych. Królem strzelców został Sebastian Kaczyński. W meczu przeciwko Zakrzewskiemu Żelechów, zdobył trzynaście bramek, co pozwoliło mu przeskoczyć Dariusza Zająca (Wiktor). Łącznie w całych rozgrywkach, aż 43 razy trafiał do siatki. Jego największy rywal w walce o koronę króla strzelców, został wybrany MVP ligi.

Najlepszym asystentem z 22 podaniami otwierającymi drogę do bramki został Marek Górski z drużyny GTW Dynamit. Statuetka dla najlepszego bramkarza GLSP powędrowała do Huberta Krzyśpiaka (Sante). Wyróżniono także innego golkipera Tomasza Kowalczyka (Sobolew Team), którego wybrano najlepszym młodym zawodnikiem. Za największe odkrycie ligi uznano Łukasza Żmudę (Kłoczew).

Klasyfikację Fair Play wygrał Stodom. Nagrodę indywidualną w tej kategorii otrzymał Michał Olek z GTW Dynamit.

Organizatorzy przyznali również nagrody dla: osobowości ligi–Stanisław Miazga (Sante) i najwierniejszego kibica–Mieczysław Szewczyk.

Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom

Organizatorzy pragną podziękować firmom: R-GOL–głównemu partnerowi GLSP, Wiktor, Primavera, KS System, Skup Zbóż Rafał Mąkowski oraz dyrektorowi Zespołu Szkół w Gończycach Marcinowi Maraszkowi i zarządowi UKS Promnik Gończyce.

Jesienią rozegrana zostanie druga edycja Gończyckiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Start zaplanowany jest na początek września

Jesienią rozegrana zostanie druga edycja Gończyckiej Ligi Szóstek Piłkarskich.
Start zaplanowany jest na początek września. Serdecznie Zachęcamy do Zapisów.

Materiał źródłowy egarwolin.pl

Krótkie, statystyczne podsumowanie Wiosny 2016.

Król Strzelców - Sebastian Kaczyński (Pro Form) – 43 gole

Najlepszy Asystent - Marek Górski (Gtw Dynamit) – 22 asysty

Najlepszy Bramkarz - Hubert Krzyśpiak (Sante) – 33 stracone gole

MVP Sezonu -  Dariusz Zając (Wiktor)